Tomasz Bednarczyk

sezon trwa cały rok

Współzałożyciel Pro-Skippers Group Sp. z o.o.  Autor książki „Żeglowanie po Karaibach”

Jest  instruktorem żeglarstwa, szkoli również w języku angielskim.  Zawodowo organizuje szkolenia  i rejsy morskie  oraz prowadzi szkołę żeglarstwa nad Zalewem Zegrzyńskim k. Warszawy.

Ma wieloletnie doświadczenie w pracy skippera na wszystkich akwenach, w rejsach dla dorosłych i dzieci, prowadzonych zarówno stażowo, jak i turystycznie. Żegluje na  katamaranach i  jachtach jednokadłubowych. Szczególnie poleca Polinezję Francuską i Karaiby. 

Pierwszy rejs morski odbył w charakterze III oficera po Bałtyku w 1994 roku. W 1998 roku, jako świeżo upieczony jachtowy sternik morski,prowadził samodzielnie bałtyckie rejsy. Od 1995 roku jako Instruktor Żeglarstwa PZŻ aktywnie szkoli i egzaminuje na patenty PZŻ.

Doświadczenie poza akwenem Morza Bałtyckiego i Północnego zdobywał od 2000 roku w Chorwacji i na innych akwenach, takich jak  Grecja, Włochy, Karaiby od BVI po Grenadę (tu najczęściej zimą), Polinezja Francuska (2012), Tajlandia, Malezja (2014). Startuje w regatach (głównie morskich). W 2009 roku został kapitanem jachtowym PZŻ, w 2010 – instruktorem ISSA, a w 2011 Kapitanem Motorowodnym PZMWiNW. Kilkukrotnie był oficerem na s/y Zawisza Czarnym.

Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im Leona Koźmińskiego w Warszawie.