Podróż jachtem pomiędzy greckimi wyspami jest obowiązkowym punktem na liście każdego żeglarza, który docenia piękno natury, dobre wiatry, błękit wody i możliwości skorzystania z rozrywek dla szczurów lądowych. Tym razem podzielimy się naszą subiektywną listą wysp, na które po prostu trzeba popłynąć.

Nasze czartery jachtów w Grecji umożliwiają przemierzenie tej fantastycznej trasy nie tylko w ciągu upalnego greckiego lata, ale również jesienią – gdy można odetchnąć od palącego słońca, cieszyć się spokojem małych wyspiarskich miasteczek i – oczywiście – cenami znacznie niższymi niż w sezonie.

Poza tym na pewno nie wiecie, że poza klasycznymi turystycznymi brylantami – perły tu nie wystarczą – żeglując po greckich wodach znajdziecie ponad dwieście niezamieszkanych wysp? Fantastyczne gaje oliwne, piaszczyste plaże i malownicze zatoczki – wszystko leży w zasięgu.

Folegandros

Mało popularna wyspa jest absolutnie czarująca i nad wyraz romantyczna. Mawia się, że zachód słońca najlepiej w Grecji oglądać właśnie z tej wyspy. Jej ogromną zaletą jest brak lotniska – można tu przybyć wyłącznie drogą morską. Pomimo tego w tutejszej zatoce nie znajdziemy setek turystycznych jachtów, a na brzegu można cieszyć się spokojem i prostymi przyjemnościami – na przykład wspaniałym greckim jedzeniem.

Paros

Ta wyspa to kwintesencja Grecji. Turkusowe morze oblewające wyspę przyjmuje najpiękniejsze odcienie tego koloru. Piękne i spokojne plaże pozwolą cieszyć się zasłużonym relaksem. Tutejsze budynki, wykonane z lokalnego białego marmuru tworzą jedne z najbardziej malowniczych wiosek w Grecji. Warto popłynąć tam jak najszybciej, bowiem świetne zaplecze turystyczne, wspaniałe restauracje i powstające sklepiki niedługo sprawią, że Paros stanie się najgorętszym punktem na wyspiarskiej mapie Grecji.

Amorgos

To pełna wyzwań wyspa, o skalistym podłożu, które sprawia wrażenie surowości i niedostępności. Nic bardziej mylnego – można przeżyć tu wspaniałe przygody, jak choćby zwiedzanie plaży z tajemniczym wrakiem statku. Ponieważ jest to jedna z najbardziej odległych wysp greckich, przyciąga tylko zdeterminowanych podróżników. Spotkamy tu prawdziwych hipisów, wolne duchy podróżujące przez świat i ludzi z różnych kultur, chętnie dzielących się swoimi historiami.

Kreta

Nie stronimy od popularnych miejsc, bowiem ta sława nie bierze się znikąd. Popularność Krety jest w pełni zasłużona, wyspa oferuje wszystko, o czym podróżnik może tylko zamarzyć. Zacząć można od zwiedzania kreteńskich pereł – Chani i Rethymnonu – których architektura, malowniczość i rozrywki zaspokoją najwybredniejsze gusta.

Mariny są tu wspaniałe – choć bywa w nich tłoczno, można tu zaspokoić wszystkie najpilniejsze potrzeby, uzupełnić zapasy i zażyć przyjemności nocnego życia przed wyruszeniem w trasę przez kolejne, mniej żywiołowe wyspy.

Milos

Wszystkim żeglarzom, który w głębi serca piastują marzenie o wyprawie na Księżyc Milos wyda się z pewnością rajem – choć nadal na Ziemi. Niesamowity krajobraz wyspy przywodzi skojarzenia z księżycowymi krajobrazami. W nocy można podziwiać tu niezwykłe niebo, a w świetle pełni wyspa zaczyna przypominać absolutnie bajkową krainę. Magię tego miejsca podkreślają też miniaturowe i bardzo kolorowe domki stojące na skalistym brzegu – zimą służą do przechowywania łodzi i sprzętu rybackiego, a przez cały rok są wdzięcznym obiektem dla amatorów fotografii. Na Milos koniecznie trzeba wybrać się z aparatem.

Santorini

Nie oszukujmy się – krajobrazy tej popularnej wyspy są tak znane i piękne, że żaden szanujący się żeglarz nie ominie choć krótkiego przystanku w jednej z tutejszych marin. Choćby po to, by podczas wieczornego leniuchowania na pokładzie podziwiać wspaniały zachód słońca, który ożywia tutejsze słynne budynki w absolutnie magiczny sposób. Można się też doskonale najeść – restauracje są fantastyczne, a sklepy – choć nie są najtańszymi przybytkami w Grecji – nie zrujnują nawet mniej zamożnych żeglarzy.

Większość wysp pozwala się odwiedzić także bez cumowania w marinach – jeśli chcemy zrobić sobie zaledwie krótki wypad, można urządzić sobie przyjemną przejażdżkę pontonem, w który wyposażone są wszystkie nasze jachty. Odpada zatem długotrwałe szukanie miejsca do zacumowania w sezonie – jesienią będzie już spokojniej, choć warto pamiętać, że greckie wyspy przyciągają turystów przez cały rok. Na szczęście jesteśmy my i zawsze możemy pomóc zaplanować najwspanialszy rejs, bez żadnych trosk – po prostu się odezwij.

Mamy też dla ciebie garść informacji: Wszystko, co trzeba wiedzieć o czarterowaniu jachtu w Grecji

Zainteresowany?

Napisz do nas, a my znajdziemy dla Ciebie specjalną ofertę

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com