Choć miłość do żeglowania oznacza niewątpliwie umiłowanie do życia na wodzie, czasem miło jest cieszyć się przyjemnościami, których można doświadczyć tylko na lądzie. Zapraszamy zatem na nasz subiektywny przegląd najpiękniejszych plaż, jakie udało nam się odwiedzić.

Różowe i białe piaski, niesamowity kolor wody, możliwości leniuchowania, spacerowania, nurkowania – to wszystko wzięliśmy pod uwagę w tym przeglądzie. Tęsknimy!

Barbuda – zachodnia plaża (11 Mile Beach)

Leżąca tuż obok rewelacyjnego Sanktuarium Ptaków Frigate (koniecznie odwiedźcie to miejsce podczas pobytu na Barbudzie!) plaża na zachodzie wyspy to 11 mil (prawie 18 kilometrów) piaszczystego wybrzeża, po którym można swobodnie spacerować. Zapaleni piechurzy mogą dotrzeć do rezerwatu ptaków, choć trzeba pamiętać, że to solidny spacer. Wymarzone miejsce do leniuchowania, a woda wygląda tu tak, że nawet zagorzały przeciwnik morskich kąpieli (są tacy?) skusi się na błogie leżenie lub nurkowanie wśród łagodnych fal.

Sycylia – San Vito Lo Capo

Być może to nasza miłość do Karaibów sprawia, że na listę trafia ta piękna plaża na Sycylii, ale nie jesteśmy odosobnieni w swojej miłości do tego miejsca. To ostatnie nie jest może szczególnie dobrą wiadomością, bo oznacza to, że w sezonie (zwłaszcza w sierpniu) jest tu dość tłoczno. Nic dziwnego – karaibski klimat tej szerokiej plaży z drobnym piaseczkiem, zwieńczonej imponującym masywem Monte Monaco przyciąga nie tylko tych, którzy wpadają spędzić dzień w miasteczku o tej samej nazwie co plaża.

Tuż obok leży przepiękny Rezerwat Przyrody Zingaro – jest zlokalizowany na południowym wschodzie miasta. Poza plażowaniem można udać się na spacer – warto to zrobić, bo trasa tej wycieczki prowadzi przez wyjątkowo piękne miejsca – małe zatoczki i punkty widokowe na klifie. Wspaniała trasa spacerowa prowadzi przez wiele pięknych zatoczek i malowniczych punktów widokowych na klifie. Samo miasteczko szczególnie pięknie wygląda o zachodzie słońca.

Korsyka – Santa Giulia

Santa Giulia to plaża z niewiarygodnie białym i drobniutkim piaskiem, a kolor wody jest tu naprawdę elektryzujący! Morze jest tu bardzo płytkie i wyjątkowo spokojne, a amatorzy snorkelingu zachwycą się niewielką rafą, do której bardzo łatwo dopłynąć nawet początkującym. Można tu też wynająć małe kajaki i popływać po płytkiej wodzie, obserwując z góry małe rybki żerujące na rafie.

Santa Giulia to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, w sezonie jest zatem bardzo zatłoczona, ale zawsze uda się znaleźć spokojne miejsce do leżakowania – a w tak rajskim miejscu tłumy są zrelaksowane i nie przeszkadzają w podziwianiu urody tej cudownie pięknej plaży. Na skraju plaży można poszukać cienia pod zielonymi sosenkami, a jeśli przepada się za bliskością wody i cieniem – można wynająć tu baldachimy chroniące przed prażącymi promieniami.

Baleary – Espalmador

Espalmador to właściwie nie tylko plażą, ale cała prywatna wyspa położona pomiędzy Formenterą a Ibizą. Wymarzone miejsce dla żeglarzy, można bowiem stanąć tu na kotwicy i plażować do oporu. Jest to wręcz wskazane, bowiem do dyspozycji odwiedzających wyspę gości jest wyłącznie malownicze wybrzeże z piękną plażą – nie wolno zapuszczać się na tereny prywatne położone w głębi wyspy – pozbawione wszelkich zalet turystycznej infrastruktury, czyli choćby publicznych toalet oraz sklepów. Oczywiście spotkamy tu spryciarzy, pokątnie sprzedających wodę i przekąski, ale ceny u tych sprzedawców są dość porażające. Najlepiej zatem pojawić się tu z własnym zapleczem każdego typu – spokojnie rzucić kotwicę, a na piękny piasek dopłynąć pontonem, w który z pewnością będzie wyposażony jacht.

Cisza, spokój, białe piaski i spokojne morze – to główne zalety tej wyspy. Można urządzić sobie t przystanek po drodze z Formentery na Ibizę lub uczynić wyspę całodniowym celem swojej żeglarskiej podróży. Zazwyczaj nie jest tu szczególnie tłoczno, bo gigantyczne kary za zamienianie natury w publiczną toaletę (wyspa jest rezerwatem) odstraszają przypadkowych podróżników.

Polinezja Francuska – Maupiti

Według wszystkich, którzy postawili stopę na piaszczystym wybrzeżu Maupiti, to miejsce jest prawdziwym rajem na ziemi. Wyspa obfitująca w piękne plaże należy do Polinezji Francuskiej i jest położona mniej niż 50 kilometrów na zachód od najczęstszego głównego celu podróży, czyli Bora-Bora. Wyspy są do siebie niemal bliźniaczo podobne, ale to Maupiti jest tą mniej zatłoczoną z wyspiarskich sióstr. Turkusowe wody, w których można obserwować płaszczki i rekiny, przyciągają jak magnes fanów nurkowania, ale też tych, który majestat drapieżnej fauny wolą podziwiać z pontonu lub kajaka.

Niezależnie od tego, którą z plaż wybierzecie jako cel swojej następnej podróży, nie zapomnijcie odezwać się do nas – z przyjemnością pomożemy w wyborze najlepszego jachtu, który zabierze podróżników na najpiękniejsze piaski świata.

Zainteresowany?

Napisz do nas, a my znajdziemy dla Ciebie specjalną ofertę

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com