Nie oszukujmy się – zdjęcia z wakacji podsycają radosną atmosferę wtedy, gdy je sobie robimy, gdy nasi znajomi na Facebooku i Instagramie dają nam kolejne serduszko oraz wtedy, gdy za oknem zupełnie odmienna pogoda niż w wakacje. Jak i gdzie zrobić świetne zdjęcia? Oczywiście mamy kilka dobrych rad.

Umówmy się – ciężko nie mieć okazji do dobrego ujęcia podczas żeglowania. Nie musimy chyba wspominać o kolorach, fantastycznych kontrastach błękitnych wód, białego piasku i soczystej zieleni. O krajobrazach opowiadać też pewnie nie trzeba, ale pisząc nasze poradniki sugerujemy nie tylko miejsca świetne do obejrzenia i eksplorowania, ale też fantastycznie nadające się do ustrzelenia świetnego kadru i rewelacyjnego selfie.

Najpiękniejsze miejsca dla żeglarzy

W naszym poradniku dotyczącym tego, co zwiedzić w Dubrowniku pokazujemy najlepsze lokalizacje do fantastycznych zdjęć – mury miejskie, malownicze uliczki czy targ pełen kolorów doskonale nadadzą się do zrobienia selfie. Jeśli przepadacie za łowieniem wielkich ryb, nic tak nie ozdobi selfie jak potężna zdobycz – choć równie atrakcyjne będzie zdjęcie z wielką ośmiornicą, która pewnie skończy w garnku lub na grillu.

Dla miłośników tajemnic i raczej nietypowych ujęć doskonałym miejscem będzie z pewnością zatoka opuszczonych hoteli w Chorwacji. W dawnym wojskowym kurorcie znajdziemy dziś wyłącznie echa dawnej świetności, ale widoki – choć niekoniecznie radosne – są bardzo malownicze.

Rewelacyjne zdjęcia zrobi się też na plażach, które polecamy wszystkim naszym przyjaciołom. Najpiękniejsze plaże świata to lista subiektywna, ale nie sposób oprzeć się widokom, które tam zachwalamy.

Jacht też jest wdzięcznym tłem do selfiaków, zwłaszcza że można trochę pooszukiwać! Mamy kiepskie doświadczenia ze zdjęciami robionymi przy pracy – gdy wiatr wieje w twarz i krople osiadają na obiektywie. Dynamika jest super, ale nie zawsze wtedy, gdy chcemy się pochwalić. Na szczęście istnieje szereg pomocnych aplikacji, które sprawią, że nawet zdjęcia zrobione w emocjach i mało korzystnej chwili będą prezentować się świetnie.

Zainstaluj i bądź mistrzem obróbki

Jedną z naszych ulubionych aplikacji jest Snapseed – nie przesadzimy mówiąc, że to całkiem porządna ciemnia fotograficzna zamknięta w smartfonie. Można tam nie tylko wyprostować i wykadrować zdjęcie, które niekorzystnie pstryknęło się krzywo i w pionie, ale też dodać mu koloru, struktury i delikatnej poświaty. Można też rozjaśnić zdjęcia zrobione w niekorzystnych warunkach lub trochę utemperować światło szalejące na fotografiach robionych w słoneczne popołudnie, pełnych refleksów z wody i bieli jachtu. Do dyspozycji jest też kilka artystycznych filtrów, bardzo czułe narzędzie do wyostrzenia lekko poruszonych lub przymglonych obrazów oraz funkcja usuwania z kadru czegoś (lub kogoś), co na idealnym zdjęciu pojawić się nie powinno.

Inna aplikacja pozwalająca na udoskonalenie zdjęć i nałożenie na nie przygotowanych już filtrów w różnych stylach to MOLDIV. Nie tylko można w niej poprawić jakość zdjęć, podciągnąć kolory i stosować liczne filtry, ale też dodać zabawne naklejki (można dzięki nim zmienić zdjęcia w atrakcyjne pocztówki) lub przygotować z fotografii ciekawe kolaże.

Makijaż tylko w telefonie

Dla wielu pań żagle to czas, gdy skóra odpoczywa od codziennego makijażu, a pierwsze skrzypce gra głownie porządny krem z filtrem. Ten z kolei nie zawsze działa tak, jak się tego oczekuje, a słoneczny rumieniec nie zawsze dobrze wygląda na zdjęciu. Próżność nie jest wcale złą cechą – każdy zasługuje na świetne zdjęcia z urlopu, a że doskonale wiedza o tym twórcy aplikacji na smartfony, przygotowali dwie świetne propozycje. Pierwsza to YouCamMakeup, druga – MakeupPlus. Każda aplikacja daje niesamowite możliwości pracy nad portretami – od selfie do zbiorowych zdjęć załogi. Można spokojnie wyrównać lub zniwelować świeżą opaleniznę w stylu świnki Piggy, lekko „otworzyć” przymrużone od słońca oczy, a jeśli chcemy zaskoczyć i wkręcić znajomych, możemy nawet zmienić sobie kolor oczu i włosów – liczba odcieni sprawi, że każdy coś dla siebie znajdzie. Są także pełne opcje wykonania naszemu portretowi pełnego makijażu. Można sobie bezwysiłkowo zapewnić śliczne portrety z fantastycznych wakacji.

Montuj filmy jak profesjonalista

Z dziesiątek zdjęć i krótkich filmów z podróży można zmontować bardzo fajne krótkie filmy, w pełni przygotowane do publikacji w mediach społecznościowych lub wysłania mailem do stęsknionej rodziny. Przyda się tu świetna aplikacja Quik. Prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna, pozwala na wybór stylu naszego wideo, długości filmu, doboru muzyki z bogatej biblioteki i nałożenia napisów na kolejne kadry. Wszystko to da się zrobić w zaledwie kilka minut, można również ustawić sobie opcję codziennego generowania materiału ze zdjęć i filmów zrobionych konkretnego dnia. Dzięki tej aplikacji każdy może w pięć minut stać się reżyserem, dźwiękowcem i montażystą, który publikuje filmy zbierające dziesiątki serduszek. I pamiętajcie – wszystkie zdjęcia i filmy z podróży z przyjemnością opublikujemy na naszym fanpage’u na Facebooku lub blogu.

https://www.youtube.com/watch?v=JIRKgiXFtMU

Zainteresowany?

Napisz do nas, a my znajdziemy dla Ciebie specjalną ofertę

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com