W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną koronawirusa i efekcie pojawiającymi się Waszymi pytaniami dotyczącymi możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia do czarteru jachtu, na gorąco przedstawiamy informacje z pierwszej ręki. Maja Borkowska z Pantaenius wyjaśniła nam, jak działają Pakiety Czarterowe i Kaucja Plus w odniesieniu do COVID19 w konkretnych sytuacjach.

Czy jeśli przełożę rejs na inny termin to czy wykupione wcześniej ubezpieczenie czarteru (pakiet lub ubezpieczenie kaucji) będzie ważne?
Jeśli rejs zostanie przełożony, a nowy okres został już określony – zgłoś się do nas na info@pantaenius.pl – możemy po prostu zmienić termin w polisie.

Czy jeśli z powodu koronawirusa anuluję mój czarter to czy mogę zrezygnować z wykupionego wcześniej ubezpieczenia?
Jeżeli anulujesz Twój przyszły czarter z powodu zakazu wjazdu, kwarantanny lub nawet dlatego, że boisz się zachorowania, anulujemy Twoją polisę (pakiet lub kaucja plus) i zwrócimy składkę – oczywiście tylko wtedy, gdy nie ma żadnej zgłoszonej szkody związanej z tą polisą.

Boję się podróżować. Jakie są waruki ubezpieczenia od rezygnacji z czarteru w kontekście koronawirusa?
Ubezpieczenie od rezygnacji z czarteru chroni Cię, jeśli musisz anulować podróż z powodu nieoczekiwanej i poważnej choroby. Strach przed zachorowaniem nie jest zdarzeniem ubezpieczonym.

Czy ubezpieczenie od rezygnacji z czarteru obowiązuje w przypadku ostrzeżenia o podróży wydanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych?
Ostrzeżenie wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie stanowi zdarzenia ubezpieczeniowego. Skontaktuj się z agencją czarterową w przypadku wycieczki zorganizowanej lub bezpośrednim czarterodawcą w przypadku wycieczki organizowanej samodzielnie.

Czy ubezpieczenie od rezygnacji z czarteru obowiązuje, jeśli zachoruję na koronawirusa i nie mogę rozpocząć podróży?Oczywiście ubezpieczenie od rezygnacji z czarteru pokryje koszty rezygnacji w przypadku zarażenia wirusem Corona, w przeciwieństwie do wielu innych polis ubezpieczenia od rezygnacji z podróży, w których choroby epidemiczne / pandemiczne są najwyraźniej wykluczone.

Czy dodatkowe koszty zostaną pokryte, jeśli sam nie jestem chory, ale nie mogę podróżować ani wrócić z powodu kwarantanny?
Ewentualna sytuacja kwarantanny nie jest ubezpieczona. Jest to tak zwana „interwencja wysokich władz”. Skontaktuj się z agencją czarterową w przypadku wycieczki zorganizowanej lub bezpośrednim czarterodawcą w przypadku wycieczki organizowanej samodzielnie.

Mam wykupiony czarter. Czy mogę jeszcze i ew pod jakimi warunkami ubezpieczyć się na wypadek zachorowania przeze mnie na koronawirusa, który spowoduje, że będę zmuszony odwołać mój czarter?
Tak, jeśli masz wykupiony czarter, zaczyna się on nie wcześniej niż za miesiąc i nie jesteś chory.
Przypominam jeszcze, że ubezpieczenie Pakiet Czarterowy może być zawarte tylko przez osobę, która zawarła umowę czarteru, czyli czarteruje całą jednostkę i przeznaczone jest dla osób, które wybierają się na rejsy czarterowe z rodziną, przyjaciółmi  – nie obowiązuje na rejsach komercyjnych/zarobkowych.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny  +48 58 350 61 31 lub mailowy info@pantaenius.pl. Załoga Pantaenius Polska chętnie udzieli wszelkich informacji.

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com