Trudne miesiące za nami i przed nami, pewnie każdy z nas musiał nie raz zmienić plany w związku z pandemią. Ile to odwołanych wycieczek, rejsów, marzeń. Można by liczyć w setkach tysięcy. Potem „polskie” wakacje na ostatnią chwilę, nad morzem lub w górach i nieliczni, którzy zdecydowali się przekroczyć granicę i wypoczywać w innym kraju. Co ciekawe, mimo pandemii i obostrzeń, został pobity rekord w Chorwacji jeśli chodzi o Polaków odwiedzających ten piękny kraj 😊 Na pewno wpływ na tę liczbę miały również nasze załogi. Dziękujemy !

Co zatem zrobić z kolejnym rokiem, czyli sezonem 2021? Wszyscy marzymy o udanym, zaplanowanym urlopie i każdy chce, aby jego plany się urzeczywistniły. Z drugiej strony ta niepewność, co z epidemią, czy będą kolejne restrykcje, czy zamkną granicę, a co jeśli zachoruję lub wyląduję na kwarantannie?

Mamy kilka sposobów na to, aby w miarę bezpiecznie zarezerwować już teraz wymarzony jacht lub miejsce na rejsie czy szkoleniu i w razie nieprzewidzianych okoliczności nie stracić pieniędzy.

1. Zmiana terminu
Jeśli w Polsce lub kraju, do którego zamierzamy jechać zostaną wprowadzone restrykcje uniemożliwiające podróż (zakaz przemieszczania się, zamknięte granice lub obowiązkowa kwarantanna w kraju wyjazdu lub w Polsce w przypadku po powrocie) zarówno my jako Organizator rejsów i szkoleń oraz Armatorzy godzą się na przełożenie wyjazdu na inny termin. Wystawiane są wówczas vouchery kwotowe na poczet innego wyjazdu. Można od razu zdecydować się na konkretny termin lub „zamrozić” środki i poczekać jak sytuacja się rozwinie. Należy się liczyć z tym, że przeniesienie np. czarteru z wiosny na wakacje przyszłego roku może wiązać się z dopłatą zgodnie z cennikiem. W przypadku rejsów i szkoleń, o ile rezygnacja nie następuje tuż przed rozpoczęciem, staramy się proponować inne terminy.

2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji uwzględniające zachorowanie na COVID-19
Specjalnie dla Was wprowadziliśmy do oferty ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. W tym zakresie współpracujemy z Signal Iduna SA, której oferta chroni w przypadku zachorowania. Takie ubezpieczenie można wykupić dla rejsów i szkoleń.

3. Navigare Flex
Bardzo ciekawe rozwiązanie wprowadziło Navigare Yachting. Płacąc 340 EUR wykupujemy usługę Navigare Flex, która daje nam możliwość rezygnacji z czarteru bez podania przyczyna aż do 21 dnia przed jego rozpoczęciem. Armator zwraca wówczas wszystkie wpłacone środki.

4. Złagodzone warunki i zmniejszona wysokość pierwszej wpłaty
Większość Armatorów, aby wyjść naprzeciw klientom nieco złagodziła swoje standardowe warunki czarteru jachtów. U wielu firm zapłacimy mniejszą zaliczkę oraz w przypadku kwarantanny lub zachorowania będziemy mogli przenieś wyjazd na inny termin. Niektóre firmy zgadzają się też na odroczenie płatności. Specjalne warunki wprowadziliśmy także dla czarterów naszego jachtu w Gdańsku.

Czekamy na zapytania o czartery oraz zapisy na nasze rejsy i szkolenia 😊

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com