Trudne miesiące za nami i wciąż niepewność na 2021 przed nami. Nie jeden z nas musiał już nie raz zmienić plany wyjazdowe w związku z pandemią. Ile to odwołanych wycieczek, rejsów, marzeń. Można by liczyć w setkach tysięcy. Potem „polskie” wakacje na ostatnią chwilę, nad morzem lub w górach i nieliczni, którzy zdecydowali się przekroczyć granicę w poszukiwaniu wypoczynku. Co ciekawe mimo pandemii i obostrzeń, 2020 został pobity rekord w Chorwacji jeśli chodzi o liczbę Polaków odwiedzających ten piękny kraj 😊  Na pewno wpływ na tę liczbę miały również nasze załogi – szczególnie w lipcu i sierpniu. Dziękujemy !

Co zatem z sezonem 2021? Wszyscy marzymy o udanym, zaplanowanym urlopie i każdy chce, aby jego plany się urzeczywistniły. Z drugiej strony ta niepewność, co z epidemią, czy szczepionka zadziała, czy będą kolejne restrykcje, czy zamkną granicę, a co jeśli zachoruję i wyląduję na kwarantannie?

Mamy kilka sposobów na to, aby w miarę bezpiecznie zarezerwować już teraz wymarzony jacht lub miejsce na rejsie czy szkoleniu i w razie nieprzewidzianych okoliczności nie stracić pieniędzy.

1. Zmiana terminu
Jeśli w Polsce lub kraju, do którego zamierzamy jechać zostaną wprowadzone restrykcje uniemożliwiające podróż: zakaz przemieszczania się, zamknięte granice lub obowiązkowa kwarantanna w kraju organizacji usługi, zarówno my jako Organizator rejsów i szkoleń oraz Armatorzy godzą się na przełożenie wyjazdu na inny termin. Wystawiane są wówczas vouchery kwotowe na poczet innego wyjazdu. Można od razu zdecydować się na konkretny termin lub „zamrozić” środki i poczekać jak sytuacja się rozwinie. Należy się liczyć z tym, że przeniesienie np. czarteru z wiosny na wakacje przyszłego roku może wiązać się z dopłatą zgodnie z cennikiem. W przypadku rejsów i szkoleń, o ile rezygnacja nie następuje tuż przed rozpoczęciem, staramy się proponować inne terminy.

2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji uwzględniające zachorowanie na COVID-19
Specjalnie dla Was wprowadziliśmy do oferty ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. W tym zakresie współpracujemy z Signal Iduna SA, której oferta chroni w przypadku zachorowania na COVID-19. Takie ubezpieczenie można wykupić dla rejsów i szkoleń oraz dla czarterów jachtów w opcji anulacji noclegu. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla wyjazdów zagranicznych do krajów, które wymagają negatywnego testu na koronawirusa. W przypadku pozytywnego wyniku, chroni Was wykupione ubezpieczenie i można uzyskać całościowy zwrot wpłaconych pieniędzy.

3. Navigare Flex i Safe&Risk-free PLUS od Pitter Yachtcharter
Bardzo ciekawe rozwiązanie wprowadziło Navigare Yachting. Płacąc 340 EUR wykupujemy usługę, która daje nam możliwość rezygnacji z czarteru bez podania przyczyna aż do 21 dnia przed jego rozpoczęciem. Armator zwraca wówczas wszystkie wpłacone środki. W przypadku Pitter Yachtcharter koszt ubezpieczenia to 3% wartości czarteru.

4. Złagodzone warunki i zmniejszona wysokość pierwszej wpłaty
Aby wyjść naprzeciw klientom, większość armatorów nieco złagodziła swoje standardowe warunki czarteru jachtów. U wielu firm zapłacimy mniejszą zaliczkę oraz w przypadku kwarantanny lub zachorowania będziemy mogli przenieś wyjazd na inny termin. Niektóre firmy zgadzają się też na odroczenie płatności. Specjalne warunki wprowadziliśmy także dla czarterów naszej „Madery” (Delphia 40.3) w Gdańsku.

Czekamy na Wasze zapytania o czartery oraz zapisy na nasze rejsy i szkolenia 😊

Pełna lista wyjazdów: Zaplanuj sezon żeglarski 2021
Wyczarteruj marzenia: czartery.pro-skippers.com

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com