Chcesz zdobyć doświadczenie w żeglowaniu na morzu?
Przeżyć niezapomnianą przygodę?
Żeglować pewnie i bezpiecznie pod nadzorem doświadczonego skippera?

Nasza propozycja to flotylla!
Dołącz do naszego rejsu „1-way” po Karaibach z Martyniki do Grenady od 11 do 25 stycznia 2020 r. i spełnij swoje marzenia!

Karaibską flotyllę poprowadzi Tomasz Bednarczyk, który co roku żegluje na katamaranach po tym akwenie.
A najlepszą ofertę czarterową znajdzie dla Ciebie Marzena Kobus, nasza specjalistka od czarteru jachtów, dla której nie ma rzeczy niemożliwych!

Co daje żeglowanie we flotylli:
– opiekę skippera prowadzącego,
– możliwość zdobycia doświadczenia i pewności siebie w samodzielnym prowadzeniu jachtu morskiego,
– wspaniałe, wspólne żeglowanie i dzielenie się doświadczeniami z innymi,
– poznanie nowych ludzi, kultury, przyrody karaibskiej.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom flotylla podlega określonym regułom:
– ustalanie ramowego rozkładu dnia i wspólne odprawy skipperów,
– pokonywanie tej samej lub zbliżonej trasy. Konieczne jest pozostanie w kontakcie wzrokowym, radiowym lub telefonicznymi ze skipperem prowadzącym,
– podporządkowanie się zaleceniom skippera prowadzącego,
– w każdej chwili, po poinformowaniu skippera prowadzącego, możesz odłączyć się od flotylli.

Jak dołączyć do flotylli?
Najważniejsza jest załoga. Jeżeli masz już odpowiednią ilość osób na pokładzie możesz do nas dołączyć i płynąć swoim jachtem lub czarterowym. My z przyjemnością przedstawimy Ci naszą ofertę na czarter jachtu i zaproponujemy najkorzystniejsze warunki.

Jacht – przewodnik prowadzący flotylle to katamaran Lagoon 450.

Uprawnienia
Skipperzy dołączający do karaibskiej flotylli powinni posiadać uprawnienia na poziomie zbliżonym do jachtowego sternika morskiego lub innych równoważnych uprawnień. Skipper lub któryś z członków załogi powinien posiadać również certyfikat SRC lub wyższy.Planowany rozkład jazdy
11.01.2020, Le Marin (Martynika) przylot na Martynikę w godzinach wieczornych. Transfer busem do mariny. Zakwaterowanie na jachtach. Spotkanie organizacyjne przy kolacji.

Oprócz żeglowania czeka na Was moc atrakcji: wycieczki po okolicy, zakupy lokalnych produktów na targach, szalona jazda na skuterach oraz niezapomniane wschody i zachody słońca.

Podczas rejsu noclegi przewidujemy głównie na kotwicowiskach – blisko plaż, palm, żółwi, raf, turkusowej wody i „lobsterów”. Rzadziej w portach i w marinach. Wynika to z charakteru akwenu i naszego planu, aby jak najwięcej „wycisnąć” z tej przygody. Zaufajcie doświadczeniu Tomasza Bednarczyka prowadzącego flotylle i wszystko się uda.

25.01.2020 – sobota wcześnie rano, Grenada, Le Phare Bleu – zejście z jachtów i przelot z Grenady na Martynikę.
W zależności od armatora, miejsce wyokrętowania na Grenadzie jachtów uczestniczących we flotylli może być różne, np. w Port Louis Marina.

26.01.2020, niedziela, wycieczka po Martynice i wieczorny wylot do Paryża.

Koszty
Całkowite koszty udziału w imprezie na osobę przy podniesionym standardzie planowanych wakacji (wyższej klasy, nowszy, większy katamaran, posiłki w restauracjach itp) sięgają 2 800 EUR.

Na cenę tę przy 8 uczestnikach składają się przede wszystkim:
– czarter katamaranu wraz z dodatkami (sprzątanie, wyposażenie dodatkowe, ubezpieczenie kaucji, dopłata za opcję 1-way) – około 1 400 EUR/os.
– 
przelot z Polski – około 900 EUR/os.
– wydatki osobiste na miejscu (restauracje, bilety wstępu) i do wspólnej kasy jachtowej (transfery, opłaty za postoje jachtu, paliwo, woda, opłaty urzędowe) – około 500 EUR/os.

Uwaga:
Dla uczestników dołączających do flotylli na jachcie nie czarterowanym przez agenta Pro-Skippers Group Sp. z o.o., obowiązuje dopłata wysokości 300 EUR od jachtu (płatna na miejscu w gotówce do skippera prowadzącego flotyllę).

Więcej informacji na naszej stronie.

Na pamiątkę
Na koniec imprezy, każdy z uczestników otrzyma od nas pamiątkową książkę „Żeglowanie po Karaibach” z dedykacją autora Tomasza Bednarczyka.

Zainteresowany?

Napisz do nas, a my znajdziemy dla Ciebie specjalną ofertę

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com