Jeśli marzysz o wyjątkowym i niezwykle pięknym miejscu, gdzie natura i sztuka spotykają się w doskonałej harmonii, to Ogrody Balata są miejscem, które powinieneś odwiedzić. Położone w Martynice, na Karaibach, te zapierające dech w piersiach ogrody są prawdziwym dziełem sztuki, które zachwyca swoją niepowtarzalnością i pięknem.

Adres: Route de Balata, Fort-de-France 97234, Martynika, Francja

Ogród botaniczny „Jardin de Balata” czynny jest przez cały rok z wyjątkiem kilku świąt. Dostępny jest dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00 – 18:00. W związku z tym, że na zwiedzanie należy poświęcić ze ścieżką między drzewami 2 h a bez spaceru tą ścieżką 1,5 h, to ostatnie wejście do ogrodu możliwe jest najpóźniej o 16:30.

Na stronie internetowej znajdziecie wszelkie informacje organizacyjne oraz mapkę tego miejsca.

Kiedy wejdziesz do Ogrodów Balata, natychmiast zostaniesz oczarowany pięknem i różnorodnością roślin. Drzewa, kwiaty i egzotyczne rośliny tworzą niepowtarzalną atmosferę, w której można się zrelaksować i cieszyć pięknem natury. Ogrody Balata są domem dla ponad 3000 gatunków roślin, w tym wielu rzadkich i unikalnych. Spacerując po krętych ścieżkach, można napotkać kolorowe orchidee, palmowe aleje i bujne trawniki.

Jednym z najbardziej spektakularnych elementów Ogrodów Balata jest mostek zawieszony wysoko w koronach drzew. To niezwykłe doświadczenie spacerować po nim, obserwując roślinność i piękne widoki na okolicę. Inne atrakcje obejmują tajemnicze gaje bambusowe, malownicze stawy i kaskady wodne, które dodają uroku temu magicznemu miejscu.

Ogrody Balata nie są tylko pięknym miejscem do spacerów. Oferują również możliwość edukacji. Zostały otwarte 19 kwietnia 1986 roku. Założycielem ogrodu był Jean-Philippe Thoze. W pobliżu istnieje także niewielkie arboretum (ogród dendrologiczny) – miejsce, w którym kolekcjonuje i prowadzi się badania nad drzewami i krzewami.

Ogrody Balata są również idealnym miejscem dla miłośników fotografii. Niepowtarzalne kompozycje roślin, soczyste kolory i piękne krajobrazy stanowią doskonałe tło dla artystycznych eksperymentów. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym fotografem, czy tylko uwielbiasz robić zdjęcia swoim smartphon’em.

Ogrody Balata to miejsce, które z pewnością zostawi w Tobie trwałe, kojące wrażenie. Ich magia, piękno i harmonia sprawiają, że człowiek czuje się zjednoczony z naturą. To również przypomnienie o konieczności ochrony naszego środowiska i pielęgnowaniu przyrody.

Na koniec można obkupić się pamiątkami i zjeść naprawdę doby lunch w tamtejszej restauracji. 😀

Jeśli planujesz podróż na Martynikę, Ogrody Balata powinny znaleźć się na szczycie Twojej listy miejsc do odwiedzenia. To również dobry pomysł dla żeglarzy, którzy oddając rano jacht w Le Marin, wybierają kilkugodzinną wycieczkę, zamiast koczować na nie ciekawym lotnisku w Fort de France.

Przy okazji polecamy również ofertę Słonecznej Martyniki, którzy poza Ogrodami Balata zorganizują Wam wiele innych atrakcji z przewodnikiem. Od wielu lat wspólnie z Gosią Grand tak właśnie przemierzamy Martynikę.

PS. Wszystkim wybierającym się w rejs na Karaibach polecamy przeczytać: „Customs & Immigration” na Karaibach – Martynika, Grenadyny, Grenada – procedury i opłaty”

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com