W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym stresu i pośpiechu, każdy z nas czasem potrzebuje ucieczki, miejsca, gdzie można odprężyć się, naładować baterie i odnaleźć wewnętrzny spokój. Ashton Lagoon  to jedno z tych magicznych miejsc, które oferują oazę spokoju i niesamowite piękno natury.

Karaibskie Ashton Lagoon zlokalizowane jest na wyspie Union na Grenadynach, około 30 minut pieszo z Clifton Harbour, gdzie zwyczajowo cumujecie jachty. Przy okazji, polecamy skorzystać z najbezpieczniejszego naszych zadaniem Anchorage Yacht Club.

Kiedy pierwszy raz kroczysz po białym, miękkim piasku Ashton Lagoon, otacza Cię uczucie niedoścignionego spokoju. Widok turkusowych wód, które stopniowo przechodzą w głębie, robi niesamowite wrażenie.

Ashton Lagoon już w 1986 został ogłoszony jako obszar ochrony morskiej, oraz ważny obszar dla całej flory i fauny. Przede wszystkim obszar ptactwa, gdzie znajduje się duża różnorodność gatunkowa ptaków. W 2008 uznano to miejsce za morski obszar zarządzany w ramach SVG National Protected Areas System. W Ashton Lagoon jest kilka tablic poświęconych historii tego miejsca, jak się tam wybierzecie warto jest przystanąć na chwilę i poczytać.

Miejsce to jest rajem dla miłośników nurkowania i snorkelingu. Pod powierzchnią wody ukrywa się niezwykły podwodny świat, pełen kolorowych raf koralowych i fascynujących stworzeń. Możesz pływać wśród żółwi morskich, podziwiać piękne ryby i odkrywać zakamarki rafy, które pełne są życia. To niezapomniane doświadczenie, które otwiera oczy na piękno i delikatność a jednocześnie potęgę oceanów.

Ashton Lagoon oferuje również niezwykłe widowiska nieba. Wschody i zachody słońca są tutaj niezwykłe, to właśnie w takich chwilach, oglądając nie tylko niebo, ale całe otoczenie dostrzega się potęgę natury. To idealny czas, aby zanurzyć się w ciszy i spokoju, obserwując jak słońce powoli chowa się za horyzontem.

Podsumowując  Ashton Lagoon to miejsce, w którym czas zdaje się zatrzymywać, a piękno natury i spokój przenikają wszystkie zmysły. To raj dla miłośników przyrody, poszukiwaczy przygód i osób pragnących oderwać się od codzienności. Jeśli marzysz o ucieczce w niezwykłe miejsce, to właśnie to miejsce  jest idealnym celem podróży.

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com