W niniejszym artykule zebraliśmy nasze doświadczenia, które pomogą Wam lepiej przygotować się do żeglarskiego wyjazdu na akweny włoskie (Sardynia, Sycylia, Adriatyk) i oraz Korsyki.


No to zaczynamy.
Przede wszystkim, aby wyjazd był udany i bezpieczny należy pamiętać o ubezpieczeniu, o którym więcej znajdziecie w naszych artykułach:
FAQ – ubezpieczenie OC skippera
Na wszelki wypadek. Ubezpieczenia dla żeglarzy

Zacznijmy od krótkiego wprowadzenia czyli: „Włoskie wybrzeże Adriatyku”. W powyższym artykule dowiecie się więcej o Wenecji, Rimini, San Marino oraz Ankonie.

Jeżeli chcielibyście wybrać się na żagle pomiędzy Sardynią i Korsyką, to mam dla Was sprawdzony „7-dniowy plan rejsu szlakiem turkusowych zatok – Sardynia”. To pigułka wiedzy, bez której nie możecie zacząć idealnego urlopu – „must read” przed wyjazdem. 😀

Żegluga wzdłuż wschodniego wybrzeża Sardynii jest zdecydowanie mniej zatłoczona turystycznie i pełna „dzikich plaż”. Przeczytacie o tym tutaj: „Szlakiem plaż wschodniego wybrzeża Sardynii od Olbii do Cagliari”. W artykule znajdziecie nie tylko ładne zdjęcia, ale przede wszystkim super miejscówki na wschodnim wybrzeżu.

W poniższym artykule znajdują się opisane lokalizacje północnego wybrzeża Sycylii od Milazzo do Palermo. Są w nim nie tylko mapki, ale też wiele innych przydatnych informacji. Jeżeli wybierasz się w te regiony koniecznie przeczytaj! Kliknij tutaj


A może francuskie wakacje wzdłuż zachodniego wybrzeża Korsyki? To świetny pomysł! Wskazówki i miejsca warte uwagi znajdziecie tutaj: „Korsykańskie plaże: od Bonifacio do Ajaccio”.

Tak na koniec polecamy przeczytać: „Ciocia Kasia na wakacjach, czyli żeglowanie bez patentu”. To opowieść  o tym jak cała yachtingowa przygoda (głównie włoska) się zaczęła i trwa, aż do dzisiaj. Dzięki przeczytaniu tego artykułu na pewno dowiecie się czegoś nowego, a jeśli nie, to na pewno uśmiejecie się do łez, bo jest pełen zabawnych fragmentów z życia wziętych. Przede wszystkim należy pamiętać, że bez patentu też można spędzić najlepsze wakacje na wodzie.

A tutaj mamy jeszcze coś dla kinomaniaków, filmiki, które sami nagraliśmy 📽 : zapraszamy na nasz kanał na YouTube 

Na koniec jeszcze taki mały dodatek, który Wam się przyda: 🗺 mapka >> Sardynia-Korsyka – Moje Mapy Google

Pro-Skippers Group Sp. z o.o.

ul. Płochocińska 140 A
03-044 Warszawa

+48 22 243 09 00
info@pro-skippers.com

www.pro-skippers.com